Właściciele psów doskonale znają potrzeby swoich pupili. Bez większego problemu potrafią rozróżnić kiedy ich pupil jest smutny, kiedy głodny, a kiedy chce się bawić. Taka wiedza o zwierzęciu jest niezwykle cenna i przydatna w codziennej opiece nad milusińskim.

Znając swojego psa, wiedząc też jakie dolegliwości zdrowotne mogą mu dokuczać, właściciele czworonogów mają bardzo szeroki wybór co do żywienia posiadanego zwierzęcia.
Karmy dla zwierząt są dostosowane do wielu, czasem bardzo oryginalnych potrzeb naszych pupili. Na rynku dostępne są, między innymi, karmy dla zwierząt cierpiących na alergie, karmy wzbogacane o różne składniki, których może na co dzień brakować w zwyczajnej diecie, czy też karmy, tak zwane dietetyczne, których zadaniem jest wspomagać proces odchudzania naszego zwierzaka.

Praktycznie każda rasa psów ma dedykowaną karmę dla zwierząt. Producenci prześcigają się w zaskakiwaniu klientów wachlarzem oferowanych produktów, co bardzo mocno ułatwia prawidłowe żywienie naszego pieska.