Już w trzecim kwartale tego roku na polski rynek trafi innowacyjny projekt spółki MaxCom „ Osobisty pielęgniarz w telefonie”. Usługa zwana również „Guziczkiem życia” polega na wzbogaceniu tradycyjnych telefonów komórkowych w specjalną przystawkę za pośrednictwem, której w dowolnej chwili będzie można wykonać podstawowe badania – sprawdzić poziom cukru, natlenienie krwi, ciśnienie, EKG.

Aby wykonać badanie wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk i gotowe. Jak zapewniają przedstawiciele MaxCom po wykonaniu badania pomiary zostaną natychmiast wysłane do dyżurnego telemonitoringu, który dokona ich analizy. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, odchyleń od normy konsultant medyczny będzie mógł szybko zainterweniować – wysłać karetkę, zawiadomić rodzinę, etc. Do wyników badań, po wstępnym zalogowaniu, dostęp może mieć również lekarz domowy i najbliższa rodzina. Taka innowacyjność sprawi, że oby dwie grupy będą mogły na bieżąco monitorować kondycję, stan zdrowia swoich podopiecznych i najbliższych.

Czy telemedycyna zrewolucjonizuje polski rynek, ustrzeże nas przed zawałem, pomoże w walce z cukrzycą i innymi schorzeniami? Czy Osobisty pielęgniarz w telefonie zawładnie rynkiem? O tym przekonamy się już niebawem.