Żadna pora roku nie wpływa na nasz organizm i naturę tak jak wiosna. O ile w naturze są to pozytywne zmiany, o tyle dla naszego organizmu wręcz odwrotnie. Wraz z pierwszymi promieniami słońca, śpiewem ptaków, zielenią traw odczuwamy zmęczenie, senność, bóle głowy i mięśni. Tak zwane przesilenie wiosenne może dopaść każdego. Jednak nie oznacza to, że musimy z nim żyć. Jak można skutecznie walczyć z przesileniem wiosennym i w jaki sposób szybko „przestawić się” na nowe warunki pogodowe?

Po pierwsze i najważniejsze zdrowa dieta. Do menu należy wprowadzić produkty bogate w witaminy. Szczególnie zaleca się spożywanie produktów bogatych w błonnik (kasze, otręby, pieczywo pełnoziarniste), który działa oczyszczająco, przyspiesza metabolizm, obniża ciśnienie tętnicze we krwi. Nie wolno zapominać i o rybach morskich, które są bogate w witaminy, przeciwutleniacze i kwasy Omega – 3, które jak wiadomo doskonale wpływają na kondycję i zdrowie naszego organizmu. Uzupełnieniem diety powinny być świeże soki, woda mineralna, etc.

Po drugie – ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu – spacerować, uprawiać sport, etc. Dzięki wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu i dotlenieniu organizm wytwarza więcej endorfin, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsi.

Ostatni krok w walce z przesileniem wiosennym to sen. Zaleca się minimum 8h snu dziennie. Wypoczęty organizm lepiej radzi sobie ze stresem, zmianami meteorologicznymi, etc. Dieta, sen, ruch – skuteczne metody walki z przesileniem wiosennym.