Wygląd rzęs ma dla każdej kobiety bardzo istotne znaczenie. Aby rzęsy prezentowały się odpowiednio, należy dobierać najlepsze serum do rzęs. Serum do rzęs powoduje, że rzęsy stają się piękniejsze, dłuższe, grubsze, wzmocnione oraz nawilżone.
Wybór najlepszego serum do rzęs zależy od kilku czynników. Można do nich zaliczyć: skuteczność, działanie, efekty, okres, po którym zauważalne są pierwsze efekty, metoda aplikacji, zawartość w ml, aplikator, wydajność, estetyka wykonania opakowania, bezpieczeństwo, skład, przeciwwskazania oraz praktyczność w użytkowaniu.
Serum do rzęs jest kosmetykiem, które nie powinien mieć negatywnego wpływu na oczy. Ostrożność muszą jednie zachować alergicy, ponieważ mogą doznać kilku nieprzyjemnych objawów, jak np. swędzenie, pieczenie czy łzawienie. Istotne jest to, że ten kosmetyk jest poddawany rygorystycznym testom, dzięki czemu można mieć pewność, że jest bezpieczny. Ważne jest, aby serum do rzęs posiadało składniki pochodzenia naturalnego, ponieważ wówczas jego działanie jest najskuteczniejsze.