Kostium kąpielowy jest niezbędnym zakupem nie tylko jeżeli zamierzamy w najbliższym czasie wyjechać nad morze, ale także jeśli korzystamy z basenu. Zakup odpowiedniego kostiumu kąpielowego wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór takiego, który okaże się dla nas idealny.
Istnieje podstawowy podział strojów kąpielowych, gdzie możemy wyróżnić ich dwa główne rodzaje: jednoczęściowe i wieloczęściowe. Najczęściej wybieranymi głównie przez osoby z nadwagą są kostiumy kąpielowe jednoczęściowe, ponieważ potrafią znakomicie ukryć wszelkie mankamenty figury. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując taki kostium?
Przede wszystkim – wygoda. Warto wybrać strój wykonany z miękkiego materiału dobrze przylegającego do ciała, aby zapewnić sobie maksymalny komfort noszenia. Wybierzmy także najwygodniejszy dla nas rodzaj zapięcia kostiumu.
Kolejną, równie istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Pamiętajmy, że zbyt ciasny strój zamiast ukrywać nasze niedoskonałości, będzie je podkreślał. Jeżeli zaś wybierzemy kostium zbyt luźny – będzie nam po prostu spadał.
Na koniec zwróćmy uwagę na fason kostiumu. W tym przypadku powinniśmy kierować się swoim gustem. Wybierzmy krój, który pozwoli nam na wyeksponowanie walorów oraz ukrycie mankamentów naszego ciała.