Nagietek nie pozorna roślinka a jakie działanie

Są roślinki które mają bardzo duże właściwości lecznicze do jednych z nich należy nagietek Niepozorny kwiatek a jaka moc działania obdarzony dużymi walorami leczniczymi i kosmetycznymi.

Oczywiście nie wszystkie nagietka kwiaty mają właściwości lecznicze jedynie kwiaty w kolorze pomarańczowym ciemnopomarańczowym wykorzystuje się w lecznictwie i kosmetyce z uwagi na duża zawartość w swoim składzie odpowiednich substancji. W okresie wiosna lato warto wykorzystać moc nagietka sporządzając sobie rożnego typu szampony,oliwki,maseczki .toniki czy aromatyczna kąpiel

W dzisiejszym wpisie zamieszczę kilka propozycji z których warto skorzystać.
1.Szampon nagietkowy ma zastosowanie w wszelkiego typu podrażnieniach nadaje włosom naturalnej puszystości ,przeciw działa powstawaniu łupieżu odżywia cebulki włosowe i działa na nie rozjaśniająco zalecany dla pań często robiących ondulacje. Do przygotowania takiego szamponu potrzeba 2 łyżki mocnego wyciągu z kwiatków nagietka który mieszamy z porcją szamponu najlepiej bambino i myjemy włosy ,dodatkowo do ostatniego płukania używamy ciepłego naparu przygotowanego z nagietka .Trzy łyżki kwiatków zalewamy dwoma litrami wrzącej wody po naciągnięciu i ostudzeniu przecedzamy i spłukujemy głowę.

2.Oliwka nagietkowa korzystnie wpływa na nasza skórę szczególnie zalecana do skóry łuszczącej się suchej i przesuszonej .pomocna jest też w przypadku spękanych pięt,łokci dodatkowo można używać jej w połączeniu z sokiem cytryny i żółtka do włosów suchych i łamliwych. Do przygotowania potrzeba pół szklanki oliwy z oliwek którą zalewamy dwie łyżki suszonych kwiatków nagietka w słoiku i odstawiamy na okres dziesięciu dni co jakiś czas potrząsamy. Po tym okresie przecedzamy najlepiej przez gazę dobrze wyciskając .przechowujemy w małych podręcznych buteleczkach.

3.Olejek z świeżych płatków nagietka korzystnie wpływa na podrażnioną skórę ,poparzenia słoneczne,skutecznie usuwa liszaje. Przygotujemy go sobie zbierając odpowiednia ilość płatków ubić w słoiku i wystawić na działanie promieni słonecznych po paru dniach na dnie słoika zbierze się naturalny olejek nagietkowy.

4.Maseczka domowa na twarz do skóry suchej i poparzonej prze słońce . Pięć łyżeczek sproszkowanych płatków nagietka zalewamy 50 gr ciepłego mleka całość dokładnie mieszamy na jednolitą papkę i nakładamy na twarz na 30 minut po tym czasie zdejmujemy i myjemy twarz naparem z rozmarynu .maseczka działa kojąco na poparzenia słoneczne,polecana na skórę wrażliwa na chłód i wiatr i mróz.

5.Tonik odmładzający przygotujemy z trzech łyżek suszonych płatków nagietka oraz z jednej łyżki ususzonych kwiatków bzu czarnego masa tego rośnie na skraju lasów ,rowów melioracyjnych wystarczy zerwać i ususzyć. Przygotowane składniki zalewamy 200 gr wódki czystej w słoiku i odstawiamy na 14 dni co dzień potrząsając po tym czasie odcedzamy i mamy super produkt który świetnie dezynfekuje skórę ,pojędrnia skórę i chroni przed podrażnieniem ja używam tego po goleniu.