Naturalne leczenie ran owrzodzeń podudzi
Owrzodzenie podudzi jest to dolegliwość trudna do leczenia,zapadają na nią osoby starsze w wieku 60-80 lat ciekawostka że częściej chorują panie,bardzo często wynikają powikłania powodujące zakażenie krwi.

Najgorsze są powikłania wywołane zakażeniem bakteryjnym które dostały się do organizmu przez uszkodzona tkankę. Wywołują stany zapalne tworząc ropnie to z kolei prowadzić może do wywołania sepsę która nie kiedy prowadzi do śmierci. Bardzo ważne jest wczesne leczenie ran które zapobiegnie komplikacjom.

Do owrzodzenia dochodzi bardzo często w wyniku chorób pośrednich takich jak cukrzyca,dna moczanowa ,choroba burgera ,anemii,białaczki czy chłoniaka. Warto więc obserwować swoje ciało gdy chorujesz na jedną z tych chorób.

Owrzodzenie podudzi występuje najczęściej jako owrzodzenie żylne atakuje obszar znajdujący się powyżej kostki objawia się obrzękiem,brązowymi plamkami i świądem skóry,drugim typem jest tak zwane owrzodzenie miażdżycowe dotyka to osoby chorujące na miażdżycę .

Leczenie owrzodzeń polega na leczeniu ogólnym i miejscowym ,jeżeli chorujesz na cukrzyce w pierwszej kolejności musisz wyrównać poziom cukru we krwi. W leczeniu miejscowym stosuje się leki pochodzenia naturalnego takie jak kit pszczeli miód, z syntetycznych stosuje się antybiotyki. Bardzo duża rolę w leczeniu ran odgrywają odpowiednie opatrunki ,przede wszystkim muszą być sterylne odpowiednio przechowywane pozbawione wszelkich drobnoustrojów.

Dużym błędem w leczeniu wszelkich ran są opatrunki tak zwane suche które powodują uszkodzenie skóry w trakcie ich usuwania. Zalecanymi opatrunkami są Tegaderm oraz Sorbalgon tak zwane opatrunki aktywne. Oprócz leczenia tradycyjnego warto wprowadzić leczenie naturalne wykorzystując zioła stosując zewnętrznie zachowując odpowiednia higienę przy każdej wymianie opatrunku umyć dokładnie ranę ciepłą wodą z szarym mydłem nie tam jakimś zapachowym .

Do przemywania z ziół szczególnie zalecany jest napar z rumianku dodatkowo można dodać nagietek lekarski. W początkowej fazie choroby z powodzeniem stosujemy maść,żel nagietkowy delikatnie smarując rany. Znanym i cenionym produktem naturalnym w walce z owrzodzeniami jest Aloes warto więc zaopatrzyć się w gotowy produkt pod nazwą Aloe vera ,dodatkowo warto pić sok z Aloesu trzy razy dziennie po dwie łyżki stołowe.

Bardzo skutecznym lekiem są produkty pszczele między innymi nalewka propolisowa rozcieńczona w proporcji 1ml nalewki 99ml przegotowana woda nadaje się do przemywania kilka razy dziennie dodatkowo kładziemy opatrunek z maści propolisowej z tym że musimy pamiętać że nie mamy uczulenia na produkty pszczele .

W dawnych czasach do leczenia wszelkich owrzodzeń ludzie stosowali cebulę ,czosnek,sałatę,pączki topoli i to z powodzeniem nie kiedy warto wrócić do starych zapomnianych metod.