Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Wiedzą o tym producenci kosmetyków oferując serie „Spa dla dłoni” czy same salony urody oferując regeneracyjne zabiegi dla dłoni. Czego bowiem potrzebują nasze dłonie czy to w Spa czy w zaciszu naszej domowej łazienki?

Po pierwsze gładka skóra! Przesuszone, zaczerwienione i nieprzyjemne w dotyku – takie zazwyczaj są nasze dłonie zimą. Zima to też jednocześnie pora, kiedy chciałybyśmy szczególnie czarować pięknymi dłońmi. Świąteczne spotkania i karnawałowe szaleństwa wymagają pięknej biżuterii i manicure, a te wyglądają dobrze tylko na zadbanych dłoniach. Nie żałujmy więc naszym dłoniom kremów ani zabiegów z domowego Spa. Tłuste kremy plus bawełniane rękawiczki założone na noc na dłonie to pierwsza pomoc dla nadwyrężonych zimą rąk. To takie Spa pierwszej pomocy. Domowym Spa będzie też któryś z babcinych sposobów z użyciem cytryny albo olejków rycynowych. W przeszłości priorytetem dla dam było posiadanie gładkich i jasnych dłoni, więc te sposoby są skuteczne. Dodatkowo pomagają na wszelkie przebarwienia i plamki, jeśli takowe mamy na dłoniach.

Zabiegi manicure są często określanie mianem Spa dla dłoni. Profesjonalnie zrobiony manicure to nie tylko pomalowanie paznokci lakierem. Pierwszym etapem jest nawilżenie dłoni i usunięcie skórek wokół paznokci. Coraz częściej do tego celu używa się naturalnych olejków, które zmiękczają, nawilżają i chronią delikatną skórę dłoni. Trend powrotu do natury jest widoczny nie tylko w zabiegach z serii Spa dla dłoni, ale też we wszystkich zabiegach oferowanych w Spa. Aromatoterapia, maseczki z wykorzystaniem naturalnych składników, masaże – to wszystko (i jeszcze więcej) czeka na panie odwiedzające Spa. Choć lakierów do paznokci nie da się tak łatwo zastąpić naturalnymi wynalazkami, to i w pielęgnacji dłoni niezastąpione są naturalne metody i kosmetyki.