Alkoholizm – choroba, z której nie można się uleczyć

Alkoholizm jest coraz częściej spotykaną chorobą zarówno wśród osób starszych, jak i młodszych. Po alkohol sięga coraz więcej nastolatków, a nawet dzieci. Rodzinne spotkania, urodziny czy imieniny to najlepsze okazje do tego by napić się czegoś mocniejszego. Alkoholik bardzo często stwarza sobie możliwości i sposoby, by móc się napić i przy okazji usprawiedliwić swój czyn.
Leczenie z choroby alkoholowej jest bardzo trudne. Pierwszymi krokami jest uświadomienie sobie tego, że ma się problem. Następnie podjęcie decyzji o leczeniu i detoksykacja alkoholowa. Jeżeli chcemy, by nasze leczenie było skuteczne, powinniśmy udać się do szpitala. Detoksykacja alkoholowa w domu zazwyczaj nie przynosi większych efektów. Chory nie wytrzymuje i sięga po alkohol, a bardzo często pije jeszcze więcej niż przed próbą leczenia.
Z choroby alkoholowej nie można się uleczyć, alkoholik już zawsze będzie alkoholikiem. Bez względu na to czy wytrzyma w trzeźwości rok czy trzydzieści lat, już zawsze będzie musiał się kontrolować.