Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie gotowanie stało się modne. Na każdym kroku promowana jest zdrowa żywność. Prym wśród produktów o dobroczynnym wpływie na nasz organizm wiodą między innymi jarmuż i komosa ryżowa. W trendach widzimy też powrót do tradycyjnej kuchni. Modna stała się gęsina i dania bazujące na rożnego typu kaszach. Już od dawna jak grzyby po deszczu powstają kolejne blogi o tematyce kulinarnej.  Jednak i na takich rodzajach stron jak blog ogólnotematyczny znaleźć możemy interesujące przepisy na ciekawe potrawy.
Wśród blogów niezwiązanych stricte z tematyką żywieniową, na których możemy znaleźć różnego rodzaju porady kulinarne królują blogi lifestylowe i kosmetyczne. Ten pierwszy rodzaj można określić jako blog ogólnotematyczny. Ich autorzy dzielą się z nami doświadczeniami życia codziennego. Pokazują swoje domy, często znajdziemy tam różnego rodzaju DIY. Wśród tych różności pojawiają się także przepisy na wyjątkowe dania. Są to zazwyczaj przepisy tematycznie związane z porą roku ? jak przepisy na świąteczne ciasteczka, czy domowy żurek, ale także takie, które zachwyciły prowadzących bloga. Warto z nich korzystać, gdyż są dostosowane do polskich realiów, są to też przepisy sprawdzone.
Na blogach o tematyce kosmetycznej coraz częściej znajdujemy porady z zakresu zdrowego trybu życia. Ten trend sprawia, że blog o wąskiej tematyce zamienia się w blog ogólnotematyczny. Wiadomo, że nawet jeśli będziemy nakładać na siebie najdroższe kremy i stosować najbardziej ekskluzywne kosmetyki, a nie zadbamy o swój organizm, nasza cera i włosy nie będą w dobrej formie. Na tego typu blogach szukać możemy przepisów na różnorodne koktajle i sałatki, służące naszemu zdrowiu. Często prezentowane tam potrawy mają także niepodważalne walory smakowe.