Usuwanie znamion naczyniowych

W przypadku pojawienia się znamion naczyniowych istotna jest ich baczna obserwacja. Często się zdarza, że takowe znamiona stanowią istotny defekt kosmetyczny. W takiej oto sytuacji bardzo ważne jest odpowiednie rozpoznanie, ocena kliniczna i wdrożenie procedur mających na celu usunięcie znamion o etiologii naczyniowej.

Czym są znamiona naczyniowe?

Znamiona naczyniowe, czyli potocznie rzecz ujmując – naczyniaki to jedne z najczęściej występujących zmian w obrębie skóry. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim naczyniaki płaskie, które bardzo często występują w obrębie skóry twarzy oraz kończyn. Wiele z tych naczyniaków może pojawić się w wieku dziecięcym i utrzymywać się także w wieku dojrzałym. Bardzo istotna okazuje się właściwa ocena kliniczna takiego znamienia.

Metody leczenia znamion

Podstawową metodą leczenia jest chirurgiczne usuwanie znamion Warszawa. Procedura ta polega przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu światła laserowego, które powoduje zamknięcie się patologicznych naczyń i tym samym daje szansę na całkowite zniknięcie znamienia.