Urządzanie kuchni

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy w mieszkaniu, w mieście, czy na wsi, w przestrzeni mieszkalnej są miejsca, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Takim miejscem jest np. kuchnia. W zależności od upodobań kulinarnych mieszkańców, może to być centrum życia codziennego, gdzie wspólnie gotujemy, jemy i przesiadujemy większość czasu. Może to być też pomieszczenie, gdzie wpadamy tylko na chwilę, aby zaparzyć herbatę i kawę, ponieważ nie przygotowujemy posiłków samodzielnie, tylko wybieramy restauracje.
Obecne trendy w architekturze mieszkaniowej już od wielu lat otwierają kuchnie na resztę mieszkania, łącząc ją przeważnie z salonem, taki otwarty kompleks tworzy prawdziwe centrum życia domowego, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór dekoracji i mebli do kuchni. Nie możemy, jak dawniej, zamknąć kuchennych drzwi i przyjmować gości tylko w pokoju dziennym.
Różnorodność projektów architektonicznych sprawiła, że podczas meblowania kuchn stajemy przed wyborem: meble gotowe, czy na zamówienie. Meble kuchenne na wymiar są robione przez małe warsztaty stolarskie, ale też przez duże firmy meblowe. Co prawda realizacja zamówienia jest znacznie dłuższa, niż w przypadku mebli gotowych (gdzie praktycznie wchodzimy do sklepu i za parę godzin mamy meble we własnym mieszkaniu), ale oferuje odpowiednie dopasowanie szafek do wnętrza, nawet tego najbardziej nietypowego. Mamy wówczas pełną dowolność w aranżacji pomieszczenia, do mebli możemy wybierać najprzeróżniejsze akcesoria, ułatwiające organizację pracy w kuchni.