Portale dla kobiet są żeńskim odpowiednikiem portali dla mężczyzn pełnych samochodów i gołych lasek. I dobrze! W końcu w necie musi być równouprawnienie!
Portale dla kobiet to strony pełne porad dotyczących zdrowia, urody, mody i kosmetyków. Portale dla kobiet to miejsce, gdzie niezdecydowana niewiasta znajdzie odpowiedź jakie buty dobrać do czerwonej sukienki w zielone grochy, a jakie do zielonej sukienki w czerwone. Portale dla kobiet mają również swoje sekcje budowlane i aranżacji wnętrz. Portale dla kobiet uczą więc jak urządzić sypialnię, mieć modne (?) wyposażenie kuchni i na jaki kolor pomalować ściany jeśli się ma fioletowe mebelki i zielone zasłony a do tego łososiowy parkiet. Naprawdę, portale dla kobiet pełne są takich pytań… Portale dla kobiet często dotyczą również pielęgnacji dzieci. Portale dla kobiet podpowiedzą więc nie tylko to jak zrobić wieczorowy makijaż, ale też to co zrobić, gdy dziecko ma kolkę. Albo czkawkę. Albo bolesne ząbkowanie. Słowem, portale dla kobiet to taki rodzaj współczesnego almanachu. Portale dla kobiet pełne są zatem dobrych, nikomu nie potrzebnych rad.
Ale nie wyzłośliwiajmy się. Portale dla kobiet w końcu nie są takie złe. Zwłaszcza gdy porówna się je z przeciętnymi portal;ami dla mężczyzn.