Olejowanie wlosów nie jest zabiegiem nowym, ale obecnie wrócił do łask i cieszy się dużym powodzeniem. Między innymi dlatego, że wmasowywanie oleju we włosy jest zabiegiem zdrowszym niż stosowanie kosmetyków syntetycznych.
Dlaczego warto stosować olejowanie wlosów?
Przede wszystkim dlatego, że powoduje to nawilżenie włosów, dodaje im blasku, połysku i miękkości. Olejowanie wlosów zapobiega także skutecznie pękaniu i rozdwajaniu włosów, powodując, że rosą dłuższe i piękniejsze.
Pomaga także osobom, którym włosy wypadają zbyt często, a także tym, których skóra głowy skłonna jest do podrażnień czy łupieżu.
Należy jednak pamiętać, że decydując się na olejowanie wlosów musimy być gotowi na eksperymentowanie z różnymi olejami, ponieważ ten sam olej może różnie oddziaływać na różne osoby.
Na szczęście na półkach sklepowych mamy szeroki asortyment: oleje jojoba, oleje arganowe, oliwę z oliwek czy wysoko ceniony olej kokosowy.
Każdy z nich ma nieco inne właściwości i skład, może zatem warto spróbować różnych produktów, aby przekonać się, który z nich jest tym najwłaściwszym.