Podkład do twarzy, cienie do powiek, kredki do oczu, błyszczyki, pomadki i tusze do rzęs to podstawa niemal każdej kobiecej kosmetyczki. Nie ulega wątpliwości, że skompletowanie całego zestawu niezbędnego w makijażu to nie lada wyzwanie, także pod względem finansowym.

Kosmetyki kolorowe dobrej jakości są na ogół stosunkowo drogie, a te które kosztują zaledwie kilka złotych są wyjątkowo kiepskie i o niskiej jakości. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na składy kosmetyków, a nie tylko ich markę czy producenta. Bardzo często okazuje się, że najlepszy tusz do rzęs można nabyć za naprawdę rozsądne pieniądze. Wystarczy tylko nieco wiedzy i cierpliwości w przeszukiwaniu półek sklepowych. Najlepiej wybierać kosmetyki, które nie mają w swoim składzie zbyt wielu konserwantów i substancji, które mogłyby zatykać pory naszej skóry lub zbytnio ją wysuszać.
Warto o tym pamiętać, podczas kolejnej wizycie w drogerii. Kosmetyki kolorowe nie muszą być bardzo drogie, ale z pewnością nie należy się kierować tylko ceną.