Kawa. Jeden z ulubionych trunków każdego człowieka – z cukrem, z mlekiem lub bez, z syropem, latte… Skoro zapotrzebowanie na ów trunek rośnie, wiadome jest, iż rośnie także liczba osób zajmujących się zawodem baristy, czyli osoby która zaparzy, przygotuje czy ozdobi kawę.

W tym miesiącu, zaplanowanych zostało bardzo dużo targów ślubnych – wiele młodych par szuka odpowiedniej sukienki, wizytówek, zaproszeń etc.

Barista na targi to osoba, która nie tylko umili całe wydarzenie, ale także może zaprezentować swoje talenty czy oczywiście zarobić – sprzedać dużo kaw. Niestety, okazało się ze znalezienie kompetentnej osoby wcale nie jest łatwe.

Od baristy wymaga się szybkości, umiejętności ozdabiania kawy, bycia sympatycznym, kulturalnym, znajomości gatunków kaw.

Osobiście byłam świadkiem, gdzie na targach, barista przygotowywał kawy różniste – dla kobiet było to zazwyczaj latte z syropem karmelowym (delikatnie i na słodko), dla mężczyzn espresso bez cukru lub tradycyjna kawa z mlekiem. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że dużo pań będzie się odchudzać, więc warto zaopatrzyć się w mleko 0% tłuszczu 😉