Dzisiaj konopie indyjskie to nie okryta sławą roślina, to roślina zakazana, to składnik produkcji narkotyków, który źle jest kojarzony. Mało kto wie i zdaje sobie sprawę, że z konopi wyrabiano kiedyś przedmioty użytku codziennego, że były one niezwykle ekologiczne i bardzo odporne, przykładem może tu być nawet karoseria samochodu.

Konopie indyjskie powszechnie znane jako marihuana są rośliną, która jednak zboczyła z toru i stała się produktem do wyrobu zakazanych narkotyków. Dopiero po jakimś czasie, zaczęto obserwować, że ma ona jednak właściwości zdrowotne i w niektórych krajach została zalegalizowana jako produkt lecznicy.
Olej konopny pozyskuje się z odmiany siewnej marihuany, dowiedziono naukowo, że jego zawartość jest tak bogata w składniki zbawienne na organizm człowieka, że używa się go do powstrzymania bardzo poważnych chorób typu nowotworowego czy różnych stanów chorób reumatoidalnych. Ludziom uśmierza się wszelki ból i zmniejsza dolegliwości chorobowe właśnie poprzez podawanie tego oleju.