Zatkany nos katar jak sobie z tym poradzić
Katar sienny inaczej alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa to utrapienie 20% Polaków. Jest to schorzenie dość uciążliwe nie leczone prowadzi z czasem do powstania zapalenia zatok zapalenia oskrzeli czy w skrajnych przypadkach do astmy .

Objawy to najczęściej zatkany nos katar z dużą ilością wodnistej wydzieliny z nosa, szczególnie w porze staje się nie przyjemny z uwagi spływającej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Mój kolega przechodzi katorgę zawsze w porze wiosna lato z uwagi że jest uczulony na pyłki traw i drzew zaraz zaczyna kichać oczy mu łzawią na szczęście jest to tak zwana alergia sezonowa ,z kolei moja córka uczulona jest na sierść psa i kota z tym że na psa mniej więc kota musiałem wydać .

Bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie co robić w takiej sytuacji jak leczyć katar ,jeżeli jest to alergia sezonowa w pierwszej kolejności trzeba ograniczyć do minimum przebywanie na świeżym powietrzu w trakcje pylenia roślin,w porze letniej zalecane jest noszenie okularów oraz nakrycia głowy wskazany również jest częsty prysznic po powrocie ze spaceru. W nie których przypadkach przynosi to efekt w postaci zmniejszenia objawów alergii nosa ,w przypadku uczulenia na sierść jedynym rozwiązanie jest częsta kąpiel naszego pupila a jak to nie skutkuje to jedyne rozwiązanie usunięcie zwierzaka z domu

Córka mojej znajomej dostawała takich duszności że to było jedyne rozwiązanie. Leczenie błony śluzowej nosa to leki przeciwhistaminowe jak Allegra ,Allertec,Cirrus które można nabyć w aptece bez recepty.

Poprawiają drożność nosa szczególnie zalecany jest lek Cirrus w składzie oprócz składnika przeciwhistaminowego znajduje się pseudoefedryna te składniki w połączeniu działają bardziej skutecznie i szybciej . Bardzo często również stosuje się w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa cromohexal w aerozolu który jest bardzo skuteczny.

Przekrwawienie nosa to najczęściej przewlekły nieżyt nosa nie kiedy zapalenie zatok w tej dolegliwości pomocne okazują się leki zawierające w swoim składzie ksylometazolinę Xylmetazolin, Xylogel.Jeżeli badania lekarskie wykażą że przyczyną alergii są roztocze to ogranicz wilgotność w mieszkaniu często wietrz pomieszczenie,obniż temperaturę w pomieszczeniu,pierz często pościel,oraz usuń dywany i chodniki z mieszkania najwięcej w mnich znajduje się roztoczy.

Pamiętaj jeżeli zauważysz pierwsze objawy choroby zgłoś się do lekarza alergologa te dolegliwości z czasem mogą przerodzić się w Astmę