Tampony czy podpaski na noc?

Wiele z nas waha się, czy zakładanie tamponów na noc w jest aby na pewno całkowicie bezpieczne. W końcu przez jakieś siedem, osiem godzin snu nie mamy okazji ich wymienić. Więc co wybrać, tampony czy podpaski?
Zwolenniczki używania tamponów na noc wskazują na to, że jest to dużo wygodniejsze. Masz pewność, że nic ci nie przecieknie. Podpaska jest szczególnie mało wygodna dla kobiet, które w czasie snu często zmieniają pozycję i ułożenie, kręcą się po łóżku i nie mogą znaleźć dla siebie miejsca.
Z drugiej strony przeciwniczki wskazują na to, że krew menstruacyjna w sposób naturalny powinna wypłynąć, a używanie tamponów na noc może powodować zakażenia. Nieprzyjemne infekcje, pieczenie i uciążliwe swędzenie jednak nie musi być faktem. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie tampony, przeznaczone do używania na noc i wymieniać je od razu po przebudzeniu. Będzie to z pewnością bardziej komfortowe i znacznie wygodniejsze niż podpaski. Wypróbuj kilka różnych rozmiarów i typów i wybierz tampony dla siebie.