Rehabilitacja kręgosłupa

Dolegliwości związane z bólem kręgosłupa dotyczą tak samo ludzi młodych, jak w podeszłym wieku. Spowodowane jest naszym siedzącym sposobem życia. Siedzimy w domu przed telewizorem, w pracy przed komputerem, w samochodzie służbowym i prywatnym. Niestety niesie to za sobą wykrzywianie kręgosłupa i jego bóle.

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków ma kilka bardzo dobrych środków leczących te dolegliwości, polega przede wszystkim na zmianie trybu naszego życia na bardziej usportowiony. Jednak czasem samo uprawianie sportu już nie pomoże. Wskazane są wtedy zabiegi pod okiem dobrego fachowca najlepiej fizjoterapeuty, które na pewno przyniosą nam ulgę w bólu.

Specjalista na wstępie ustali źródło bólu, a następnie zapisze odpowiednią kurację. Może to być seria masaży, leczenie przy pomocy ciepłych i zimnych okładów, a niekiedy bezie to być musiał zabieg chirurgiczny usuwający źródło bólu. Jednak najważniejsze jest jednak wprowadzenie do życia większej ilości ruchu, aby zapobiec tego typu zwyrodnieniom.