Zapuszczanie włosów jest długotrwałe i zwykle nie mamy dostatecznie dużo cierpliwości, aby doczekać się ich upragnionej długości. Istnieje jednak prosta i szybka metoda osiągnięcia wymarzonego efektu. Jest to oczywiście przedłużanie włosów.

W ciągu kilku godzin możemy zmienić swoją fryzurę i cieszyć się długimi, pięknymi, gęstymi włosami. Fryzura będzie wyglądać elegancko i naturalnie, a efekt utrzyma się przez około 3-6 miesięcy. Dużo zależy od wybranej metody przedłużania oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Do rozczesywania przedłużonych włosów najlepiej używać szczotki z naturalnego włosia. Istnieją specjalne szczotki do włosów przedłużanych, które ich nie łamią i nie szarpią końcówek. Mają one cienkie, plastykowe ząbki, które idealnie rozplątują pasemka. Włosy myjemy bardzo delikatnie letnią wodą unikając ruchów okrężnych. Zbyt ciepła woda otwiera łuski włosa, przez co mogą się one bardziej plątać. Mokrych włosów nie należy czesać. Można używać suszarki, jednak lepiej jest, aby włosy wyschły w naturalny sposób. Po wyschnięciu zalecane jest użycie jedwabiu, który wygładzi włosy i zapobiegnie ich puszeniu.

Przedłużanie włosów wykonywane jest za pomocą pasemek z syntetycznego lub naturalnego włosia. Te drugie można kręcić, prostować, czy też farbować. Zanim zdecydujemy się na przedłużanie włosów musimy dobrze się zastanowić, gdyż będą one wymagały odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli jednak podejmiemy już decyzję to pozostaje jeszcze kwestia wyboru fryzjera, który wykona zabieg. Najlepiej zasięgnąć informacji od znajomych lub poczytać zamieszczone w Internecie opinie na temat danego salonu fryzjerskiego.

przedłużanie włosów

Dobry fryzjer pomoże nam wybrać odpowiednią metodę, profesjonalnie wykona przedłużanie włosów oraz odpowiednio je wymodeluje nadając fryzurze lekkości. Dzięki temu ostateczny efekt będzie idealny. W kwestii wyboru salonu nie warto kierować się jedynie ceną usługi. Ważne jest, aby przedłużanie włosów zostało wykonane prawidłowo i nie naraziło na zniszczenie naszych naturalnych włosów.