Jak zdrowo schudnąć?

Nie zawsze odchudzanie jest bezpieczne dla zdrowia. Każdy kto zaczyna walkę z nadwagą i planuje ekspresowe zrzucanie nadbagażu, powinien uważnie sprawdzić, jakie skutki daje zbyt szybkie odchudzanie. Równocześnie warto mieć wiedzę o tym, jak bezpiecznie zrzucać kilogramy. Jak sprawić, że waga będzie spadała systematycznie, nie wpływając negatywnie na zdrowie.

Zdrowe odchudzanie, czyli od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Naturalnie, mając zbyt dużą nadwagę, w pierwszych tygodniach będzie się zrzucało więcej. Jednak mowa tutaj o pozbyciu się nadmiaru wody. Wszelkiego rodzaju diety, zrzucanie kilogramów, powinno być racjonalne i właśnie w granicach 1 kg na tydzień.

Starannie dobrane menu i 5 posiłków w trakcie dnia. Żadne głodówki, żadne szokowe obniżanie bilansu kalorycznego nie jest dobrym pomysłem. Należy jeść tylko wartościowe produkty, zdrowe dla organizmu i znacznie wpływające na spadek wagi. Dodatkowo serwuje się małe porcje, co 2-3 godziny. Wszystko po to, aby organizm przez cały dzień odczuwał sytość, a równocześnie miał odpowiednią energię do działania.

Odchudzanie Gdynia wspomagane sportem. Bardzo dobrze jest do odchudzania dołączyć również aktywność fizyczną. Energiczne marsze, bieganie, a może regularne wizyty na basenie. Każda forma ruchu jest dobrym pomysłem, bo nie tylko pomoże obniżyć wagę, ale i wpłynie pozytywnie na ogólny stan zdrowia.