Naturalne domowe leczenie hemoroidów
Hemoroidy zwane inaczej żylakami odbytu to przypadłość osób w różnym wieku,jest to schorzenie przewlekle nie leczone wywołuje komplikacje zdrowotne. Objawy hemoroidów w początkowej fazie to najczęściej swędzenie,ból pieczenie nie kiedy może pojawić się krew w stolcu lub na papierze toaletowym lub bieliźnie która to wywołuje strach.

Chory podejrzewa zaraz chorobę nowotworowa jelita grubego lub odbytu. Dlatego warto udać się do lekarza proktologa który przeprowadzi odpowiednie badania potwierdzające lub wykluczające chorobę nowotworową. Badanie odbywa się przez odbyt za pomocą palca którym lekarz bada odbytnicę w podobny sposób bada się prostatę. Do najczęstszych przyczyn hemoroidów należą.

1.Zaparcia które nie leczone prowadzą również do powstania nowotworu jelita grubego
2.Siedzący tryb życia brak ruchu na świeżym powietrzu
3.wstrzymywanie wypróżnień
4.niedostateczne dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów
5.nadużywanie używek alkohol ,papierosy ,kawa ciężko strawne potrawy
6 nadwaga otyłość również ma wpływ na powstanie żylaków odbytu.

Hemoroidy powstają najczęściej w wyniku osłabienia tkanki łącznej i mięśniowej naczyń żylnych i węzłów naczyniowych w kanale odbytniczym są to najczęściej cztery fazy chorobowe. W pierwszej fazie są widoczne podczas badania (rektoskopii),w drugiej fazie wysuwają się na zewnątrz w trakcie parcia na stolec nie kiedy może pojawić się krew, w trzeciej fazie bardzo często wpadają na zewnątrz podczas większego wysiłku nasilają się bóle i obrzęk odbytu,w czwartej fazie hemoroidy wypadają samoczynnie wywołując stan zapalny ,ból nie kiedy pojawia się owrzodzenie.

Podstawą zapobiegania hemoroidom jest ruch na świeżym powietrzu prawidłowe odżywianie warzywa,owoce,chleb pełnoziarnisty produkty zawierające jak najwięcej błonnika (powinniśmy spożywać go 30 gr) a spożywamy połowę z tego 15 gr co jest stanowczo za mało. Następnym ważnym czynnikiem jest regularne wypróżnianie i tutaj znaczącą rolę odgrywa błonnik , odpowiednie nawodnienie organizmu również zapobiegnie powstawaniu żylaków odbytu.

Leczenie hemoroidów uzależnione jest od zaawansowanych dolegliwości i schorzeń dlatego po zauważeniu pierwszych symptomów chorobowych natychmiast podjąć leczenie
przy pierwszej fazie musimy zadbać o regularne wypróżnianie,stosować większe ilości błonnika
zażywać większej ilości ruchu i stosować nasiadówki z kory dębu i rumianku dodatkowo gotowe preparaty Posterisan maść ( przed nałożeniem maści odbyt umyć ciepłą woda z dodatkiem szarego mydła).

W trzeciej i czwartej fazie choroby jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny ,żylaki odbytu usuwa się laserem lub stosuje się krioterapię z bardziej radykalnych metod po prostu wycina się je Domowe leczenie hemoroidów polega na łagodzeniu objawów za pomocą mieszanek ziołowych które przywracają prawidłowe krążenie krwi i zapobiegają zastoją i zakrzepom stosuje się wewnętrznie i zewnętrznie w postaci nasiadówki .
Nasiadówka na hemoroidy
1 ziele krwawnika 400 gr
2.liść szałwii 200 gr
3.kora dębu 200 gr
4.kłącze pięciornika 100 gr
5.ziele rdestu ostro gorzkiego 100 gr
6.kwiat kasztanowca 100 gr

Zioła dokładnie wymieszać i przechowywać w torbie papierowej ,do przygotowania nasiadówki bierzemy 5 łyżek stołowych tej mieszanki i zalewamy dwoma litrami wody i gotujemy na małym ogniu po 5 minutach studzimy do temperatury 38C i wlewamy do wiadra siadamy na wiaderku okrywając się dokładnie kocem pozostajemy w tej pozycji przez okres 10 minut stosujemy przez okres 7 dni.

Pamiętaj przy wystąpieniu pierwszych dolegliwości zgłoś się na badania do odpowiedniego specjalisty.