Zakupy ze stylistką to idealna okazja dla wszystkich osób, które nie mogą jednoznacznie określić swojego stylu. Wiele osób, zwłaszcza kobiet zastanawia się co jest najodpowiedniejsze dla ich charakteru i upodobań. Czasem wątpliwości są na tyle silne, że trzeba poradzić się fachowca. Wtedy czas na zakupy ze stylistką.

Wiele kobiet zastanawia się nad rodzajem krojów, które mogą wybrać. Jednym z nich są pagony. To nic innego jak ozdobne patki na ramionach. Wywodzą się z mody męskiej i kiedyś były zarezerwowane wyłącznie dla panów. Obecnie potrafią również pięknie modelować kobiece sylwetki. Pagony kojarzone są głównie z modą militarną. do niedawna patki na ramionach w modzie kobiecej posiadały jedynie trencze i ubrania w militarnym lub rockowym stylu.

Obecnie patki możemy znaleźć na bluzkach koszulowych, żakietach, a nawet na t-shirtach. Pojawiają się tam one w najróżniejszych stylach. Pagony bardzo dobrze pasują zarówno do męskich, jak i damskich sylwetek. U panów bardziej podkreślają męskie, silne ramiona, natomiast u pań dodają sprężystości sylwetce z delikatnymi często spadzistymi ramionami. Pagony świetnie będą nadawały się dla kobiet, które mają wąskie ramiona. Żeby wyrównać proporcje sylwetki warto wybrać właśnie pagony, które optycznie poszerzają i prostują ramiona.

Innym ciekawym krojem, który wybierają kobiety jest asymetryczna spódnica. To spódnica krótsza z przodu i dłuższa z tyłu, zazwyczaj uszyta z delikatnych, lejących się materiałów. Najnowszym hitem jest asymetryczna spódnica z trenem i z pewnością zostanie w modzie na dłużej, ponieważ pasuje do wielu sylwetek. Wielu projektantów proponuje noszenie jej na wszelkie możliwe okazje. Mini tren ma swoje wersje w modzie codziennej, wieczorowej, a nawet ślubnej. Najważniejsze jest jednak to, że asymetryczny krój jest wyjątkowo łaskawy dla figury. Taki kształt będzie dobry dla wielu sylwetek. Należy jednak pamiętać o jednym warunku – kobiety z masywnymi kolanami i odstającymi rzepkami, powinny wybierać opcję w której krótsza część spódnicy będzie zakrywała ewentualne mankamenty. Dodatkowo asymetryczna spódnica świetnie nadaje się dla pań z krągłymi, wystającymi pupami, ponieważ zwykłe spódnice mogą w ich przypadku nieładnie odstawać od ciała. Ten krój z pewnością wybiorą również osoby walczące z cellulitem. Spódnica jest dłuższa z tyłu i sprytnie zakrywa miejsca, które najbardziej polubiła pomarańczowa skórka.