Wigilia to czas, który dla wielu gospodyń oznacza wzmożoną pracę, dużo stresu i przygotowań. Każda pani domu chce, aby potrawy przygotowane przez nią na też jakże ważny dzień, były nie tylko smaczne, ale również piękne się prezentowały. Jednak, oprócz znajomości sztuki gotowania ważna jest również umiejętność odpowiedniego planowania.

Lista zakupów

Udając się na przedświąteczne zakupy spożywcze, najlepiej przygotować listę potrzebnych produktów. Powodów, które sugerują takie działanie jest kilka ? między innymi chodzi o nasz portfel. Kupując produkty które mamy na liście, możemy mniej więcej przewidzieć ile będziemy musieli na nie wydać. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Oprócz tego, taki sposób jest bardzo przydatny jeżeli chodzi o oszczędność czasu. Sklepy przed świętami są pełne tłumów ludzi, którzy na ostatnią chwilę muszą zaopatrzyć się w różne produkty. Kupując tylko to co mamy na liście, nie chodzimy bezsensownie po sklepie, krążymy jedynie pomiędzy półkami, które nas interesują. Dzięki temu nie musimy tracić na zakupy więcej czasu aniżeli to potrzebne, a co za tym idzie ? nie musimy męczyć się przebywając w tym gwarnym tłumie.
Naczynia

W ciągu roku, warto zaopatrzyć się w garnki i naczynia, które przydadzą się nam podczas organizowania kolacji świątecznych. Wbrew pozorom, odpowiednie garnki czy patelnie mogą nie tylko usprawnić naszą pracę, ale też sprawić, że potrawy przygotowane przez nas będą dużo smaczniejsze. I tak, firma Aven Group oferuje dużą patelnię (średnica 28cm), która powinna być podstawowym przedmiotem w każdej kuchni. Dzięki niej możemy nie tylko smażyć i piec, ale też dusić potrawy.