Moda męska jest tematem nieco niedocenianym. Wydaje nam się wciąż, że mężczyźni w ogóle się nią nie interesują, ubierając rano przypadkowe rzeczy, jakie wpadną im w ręce. Takie myślenie jest krzywdzące i stereotypowe. Okazuje się bowiem, że coraz więcej panów interesuje się modą, a łączenie rozmaitych stylów, faktur i tekstur ubrań nie sprawia im najmniejszej trudności.
Panowie coraz częściej stawiają również na ubrania dobrej jakości. Jeśli garnitury męskie, to tylko te uznanej marki, dokładnie skrojone i najlepiej szyte na miarę. Każdy mężczyzna w takim garniturze wygląda oszałamiająco.Panowie coraz częściej rozumieją, że dobra jakość to podstawa  i wolą kupić jedną sztukę ubrania, która posłuży dłużej, niż kilka sztuk sieciówkowych jednorazówek.
Producenci odzieży męskiej także zaczynają rozumieć, że przeciętnemu mężczyźnie w tych czasach zupełnie nie wystarcza dres i skutkiem tego sklepowe półki coraz częściej wypełniają się ciekawą odzieżą męską, która ma być nie tylko wygodna, ale i modna.