Dzień Kobiet- jak wybrać najlepszy prezent?

Wybór prezentu na dzień kobiet nie jest kwestią szczególnie skomplikowaną, zwłaszcza, że zgodnie z wszelkimi trendami nie jest to uroczystość wielkiej rangi. Dnia kobiet nie należy jednak bagatelizować, ponieważ ma on niespotykanie szeroki zakres. W końcu swoje święto obchodzi wtedy ponad połowa ludzkiej populacji.

Zgodnie z wszelkimi zasadami logiki, przyjęło się , że tego dnia to mężczyźni pełnią rolę obdarowujących, a kobiety rolę obdarowywanych. I tu rodzi się problem, ponieważ ci pierwsi nie bardzo wiedzą co tego dnia sprawiłoby radość przedstawicielkom płci pięknej. Najlepszy prezent na dzień kobiet to prezent niezobowiązujący, taki który nie przedstawia większej wartości materialnej.

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet to:

Kwiaty

Dobrym wyborem mogą okazać się po prostu kwiaty, które kobiety zawsze chętnie przyjmują. Jeśli mamy wiele kandydatek do obdarowania, siostry, kuzynki, koleżanki, to najlepiej będzie poprzestać na pojedynczym kwiatku, w modzie są róże, które wyglądają efektownie także solo. Zdecydowanie należy zaś unikać goździków i gerber kojarzących się z minioną epoką.

Słodycze

Niezwykle efektownym, a jednocześnie niedrogim prezentem są ładnie opakowane słodycze. Na rynku znajdziemy wiele tego typy produktów, w formie fantazyjnych, małych bombonierek typu Ferrero Rosche lub Milka itp. Należy jednak liczyć się z ryzykiem, że niektóre kobiety trzymające ścisłą dietę, nie docenią tego prezentu.

Życzenia

Jeżeli nie mamy możliwości osobistego kontaktu, to najlepszym prezentem na dzień kobiet jest przesłanie miłych życzeń. Dobrym pomysłem są życzenia w formie zabawnych tekstów okolicznościowych zawierających rymowanki. Obecnie wysyła się je na wszelkie okazje, Święta Wielkanocne, urodziny czy Walentynki.

Choć prezent na Dzień Kobiet powinien być raczej symboliczny, to wyjątkiem od tej reguły może być prezent dla szczególnie bliskiej nam kobiety. Jeżeli lubimy bez końca rozpieszczać swoją partnerkę i posiadamy wystarczające ku temu fundusze możemy pokusić się o zakup ulubionych perfum, biżuterii, książki jej ulubionego autora lub zaprosić ją na kolację do restauracji, lub kawę do przytulnej kawiarni. Zrezygnujmy natomiast z prezentów o praktycznej naturze typu komplet patelni kuchennych.