Słoneczny nabój Drake’a

 Kto to jest Drake? Ach, poniższy wpis wymaga w ogóle nieco większej glosy i disclaimera. Otóż nie tak dawno zobaczyłem strasznie fajną inicjatywę wśród nagle rodzącego się fandomu marvelowskiego;), która przejawiała się m.in. w potrawach dedykowanych. Pojawiły się drinki, sałatki, słowem – fajne rzeczy, które wychodzą poza klasyczne gotowanie. Jak wiecie (albo nie wiecie ;)) od lat zajmuję się pisaniem głównie o grach komputerowych. Zatem skoro pojawiły się takie fajne rzeczy w klimatach filmowych, nie mógłbym sobie darować, gdybym nie spróbował po swojemu. Stąd też inspiracja i tak oto pojawia się słoneczny nabój Drake’a.

Nathan Drake to taki dość sympatyczny bohater serii gier „Uncharted”. Jedna z barwniejszych postaci w grach z ostatnich lat. Jak sobie tak spojrzałem na fotki z ostatniej odsłony, pomyślałem – ten gość musi coś na szybko, co jest mega aromatyczne i ma mocny szlif, tak jak to strzelanie i zabawa w Indianę Jonesa. W dodatku trzecia część serii operuje z reguły dość ciepłymi barwami, więc naturalnie w głowie pojawiły mi się suszone pomidory. Nie chodzi bowiem tylko o palące, pustynne słońce. Do tego potrzebujemy orzeźwienia i tu pojawia się – jak dla mnie niezastąpiony – ser feta. Kilka dodatków i pojawia się taki kurczak, że – excusez le mot – tyłek rwie z wrażenia. Jedziemy.

 

Czego nam trzeba?

pierś kurczaka

czerwone pesto

suszone pomidory

ser feta

mleko

 

Lepiej się pospieszyć, zanim dostaniemy w dupsko

I jedziemy:

Piersi płukamy, czyścimy z błonek, lekko rozbijamy (raczej dłonią, bo i mięsko delikatne), nurzamy w mleku na jakąś godzinkę. Wyjmujemy, odsączamy. Rozgrzewamy piekarnik do ~180 stopni. Kładziemy pierś na folii, smarujemy czerwonym pesto, kładziemy kilka cienkich plasterków fety (kostek, kawałków, etc.), na to ze 2-3 suszone pomidory, zawijamy. Jak cycek jest mały, do końca nam się roladka nie zwinie, ale na szczęście i tak będzie to zapiekane w folii. Zawijamy tak czy inaczej w folię, wkładamy do piekarnika i zapiekamy ok. 20-25 minut. Wyjmujemy i wpieprzamy gorące. O rany, aż mi ślinka pociekła… 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  • Garuuxd

    ciekawe, można spróbować